Jesteś tutaj
Główna > Herbata w terenie > Czaisz? Droga herbaty do Europy – Wrocław – zapowiedź

Czaisz? Droga herbaty do Europy – Wrocław – zapowiedź

Południe Polski, to stamtąd promieniuje do nas druga fala herbaty na Polskę. Tam znajdziecie Czajownie na modłę wschodnią. Nic dziwnego więc, że i tam znajdziecie spotkanie herbaciane z tak ciekawym programem jak „Droga herbaty do Europy”, któremu Piewcy Teiny patronują. Wydarzenie odbywa się, w przepięknym otoczeniu CK Zamek we Wrocławiu, już 18 września 2016 roku.

DCIM100MEDIADJI_0123.JPG

Program wydarzenia przeprowadzi Was od podstaw parzenia herbaty (Sześć kolorów herbaty, wykład Wojciecha Woźniaka), po tematy bardziej zaawansowane jak:

  • Historia herbaty w Chinach – Robert Tomczyk ‘Sayama’
  • Droga morska herbaty do Europy – Anton Tiscornia
  • Szlak herbaty przez Rosję – Murat Kornaev
  • Historia herbaty w Polsce – Joanna Bożek
  • Jak se dostal čaj do Prahy – Aleš Juřina

Wraz z herbatą pokonacie trasę historyczną, od jej początków w Chinach. Dowiecie się jak trafiła do Europy, jak trafiła do dwóch ościennych Państw skąd mocno promieniowała i promieniuje do Polski, no i oczywiście, dowiecie się jak wyglądała jej historia u nas w kraju.

edd_plakat_ostateczny

Szczegóły

WWW Facebook

Data: 18 września 2016 roku

Godzina: 13:00 – 19:00

Miejsce: CK Zamek, Wrocław (Leśnica)

Wstęp: darmowy

Organizatorzy: CK Zamek, Czajownia Wrocław

Anna Brożyna on EmailAnna Brożyna on FacebookAnna Brożyna on GoogleAnna Brożyna on InstagramAnna Brożyna on Twitter
Anna Brożyna
Naczelna Piewczyni - Piewcy Teiny
Ania gromadzi wiedzę o czaju w swoim wolnym czasie w ramach projektu Piewcy Teiny. Prowadzi prelekcje i warsztaty herbaciane, zwykłe i wirtualne spotkania z herbatą, organizuje Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj! i wspiera inne inicjatywy branżowe. Mimo wielu lat na ścieżce herbaty zawsze stara się pamiętać o początkach, o osobach zaczynających swoją przygodę z tym napojem.

Zawodowo tworzy strony i aplikacje internetowe. Pasjonuje się fantastyką, a wszędzie jeździłaby rowerem.
Top

Kontynuując przeglądanie Piewców Teiny zgadzasz się na używanie ciasteczek. Bo kto nie lubi ciasteczek do herbaty? Więcej informacji

Ciasteczką są włączone by umożliwić Ci najlepsze doświadczenie podczas przeglądania strony. Jeśli nie zmienisz swoich ustawień lub klikniesz akceptację poniżej to zgadzasz się na ciasteczka.

Zamknij