
- To wydarzenie minęło.
Chai, czyli hinduska herbata masala
10 grudnia 2022 | 10:00 - 11:30
30zł
W sobotnie przedpołudnie, 10 grudnia o godz. 10.00 – 11.30 zapraszamy do biblioteki w Dopiewie na trzecią i już ostatnią część warsztatów poświęconych herbacie.
Warsztaty adresowane są głównie dla osób dorosłych i młodzieży. Koszt to jedynie 30zł za każdy warsztat. Zapisy prowadzi biblioteka w Dopiewie pod nr tel. 61 8148 223 w. 11 lub 12. Liczba uczestników jest ograniczona.
Płatność za udział prosimy do konać na nr konta na nr konta 39 9043 1012 2012 0027 6245 0001 w tytule podając Imię i Nazwisko oraz wybrane warsztaty
Można zapisać się i opłacić 3 warsztaty z góry! (22 października, 26 listopada, 10 grudnia)
W języku hindi słowo Chai oznacza herbatę, natomiast Masala – przyprawy. Niewątpliwie Masala Chai to kwintesencja indyjskiej kultury, choć historia jej powstania liczy sobie tylko sto lat.
Podczas tego spotkania własnoręcznie przygotujemy tę aromatyczną herbatę – gotowaną z dużą ilością korzennych przypraw, tradycyjnie podawaną z mlekiem bawolim (ale spokojnie, w europejskiej wersji możemy wykorzystać zwykłe bądź roślinne np. migdałowe), najczęściej dosładzaną cukrem trzcinowym lub miodem.
Każdy z was pozna proporcje, sposób przyrządzania oraz właściwości zdrowotne tego eliksiru zdrowia, który z pewnością przyda nam się na chłodne grudniowe dni.