Znajdziecie tutaj wydarzenia herbaciane z całej Polski, nie tylko organizowane przez Piewców Teiny. By skontaktować się z organizatorem w razie potrzeby proszę sprawdzić kto przy danym wydarzeniu podany jest w tym polu. Dobrej zabawy!

 

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty teafulness w Biebrzańskim Parku Narodowym

19 maja - 21 maja

650zł
19-21 maj 2023
Zapraszamy na kolejną, tym razem wiosenną, edycję wyjazdowych warsztatów herbaciano-psychologicznych. Ich formuła opracowana jest w oparciu o wiedzę
psychologiczno-terapeutyczną, miłość do herbaty oraz doświadczenia praktyki medytacyjnej.
W programie wyjazdu:
– uważnościowe spotkania herbaciane w stylu Gongfu cha, kształtujące umiejętność uważnego picia herbaty
– warsztaty psychologiczno-rozwojowe, z użyciem technik uważności oraz psychoterapii opartej o pracę z ciałem, wyobraźnią i metaforą ruchową
– treningi uważności w naturze w niezwykle malowniczych terenach Biebrzańskiego Parku Narodowego
– twórcze spotkania integracyjne (w zależności od pogody przy ognisku lub kominku). W integracji wspierać nas będą: muzyka, taniec, rozmowy, uśmiechy, wschody i zachody słońca oraz gwieździste niebo.
Warsztaty odbywają się w kameralnej grupie, ok. 10 uczestników, co wspiera atmosferę otwartości i bezpieczeństwa.
Korzyści:
– doświadczysz niezwykłej podróży do świata wspaniałych zapachów, smaków i własnego wnętrza
– zdobędziesz praktyczną wiedzę o herbacie (rodzajach, sposobach parzenia, działaniu, właściwościach zdrowotnych, historii i legend związanych z herbatą)
– poczujesz siłę medytacyjnego rytuału, który wycisza umysł, rozluźnia i uodparnia na stres
– rozwiniesz umiejętność relaksacji połączoną z umiejętnością skupienia na bieżącej chwili, które pomagają wyzbyć się codziennego napięcia psychicznego
– zyskasz nowe spojrzenie na codzienną czynność picia herbaty, która może mieć wymiar terapeutyczny i regulujący życiową energię
– poprawisz swój kontakt z ciałem, emocjami i psychiką oraz zwiększysz wewnętrzną integrację.
Zarówno herbatę jak i medytację stosuje się w niwelowaniu problemów natury fizycznej i psychicznej człowieka. Połączenie obu technik i ich regularna praktyka mogą przyczynić się do zwalczenia natrętnych myśli, uporczywych napięć, negatywnego nastawienia, obniżonego nastroju, złych nawyków, uzależnień, kłopotów z koncentracją a także dolegliwości bólowych, wynikających ze stresu.
Polecamy tę metodę wszystkim, a w szczególności osobom narażonym na przebodźcowanie, szukającym chwili wytchnienia i potrzebującym odprężenia. Praktyka “Łyk Ciszy” kształtuje uważność, uaktywnia procesy samoregulacji, a w konsekwencji wpływa na poczucie harmonii, spokoju, szczęścia i spełnienia.
Ciągle gdzieś biegniesz? Nie masz czasu dla siebie? Zatrzymaj się z nami na Łyk Ciszy.
Cena zawiera:
– ok. 15 godzin warsztatowych prowadzone przez dwóch specjalistów psychologii, psychoterapii, duchowości, twórczości i herbaty + wiele niezapomnianych integracyjnych chwil
– zakwaterowanie w pięknie położonym gospodarstwie agroturystycznym na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego „Carski Trakt”
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje z lokalnych składników
– materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów, w tym herbaty speciality
Warsztaty rozpoczną się w piątek (19 maja) o 17:00, a zakończą w niedzielę (21 maja) ok. 12:00. Istnieje możliwość wspólnego eksplorowania okolicy w niedzielę po zakończeniu części warsztatowej.
Całościowa cena warsztatów: 650 zł
Zapisy oraz wszelkie pytania odnośnie wydarzenia przyjmujemy mailowo: lykciszy@gmail.com oraz telefonicznie: 503 159 268.
Potwierdzeniem zapisu jest wpłata zaliczki, w wysokości 300 zł.
Zaliczkę można wpłacać na nr konta
76 1030 0019 0109 8501 0143 1563
Lub przelewem BLIK na telefon 503 159 268
Dojazd we własnym zakresie. Jeśli nie jesteś zmotoryzowany, a chcesz wziąć udział skontaktuj się z nami i pomyślimy nad rozwiązaniem.
Prowadzący:
Kamila Drężek – psycholog, psychoterapeuta DMT, trener umiejętności psychospołecznych. Ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS, szkołę treningu i warsztatu psychologicznego INTRA oraz 4-letnie szkolenie psychoterapii DMT/DMP, a także szereg szkoleń specjalistycznych m.in. z zakresu medytacji, uważności i arteterapii. Uczestniczka kursu Chrześcijańskiej Terapii Integratywnej. Od 15 lat prowadzi warsztaty, grupy terapeutyczne i rozwojowe. Na co dzień zajmuje się psychoterapią. Pasjonatka przyrody, medytacji i twórczości intuicynej.
Łukasz Drężek – teolog i specjalista psychoterapii uzależnień (w trakcie certyfikacji). Swoją wiedzę zdobywał w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestnik kursu Chrześcijańskiej Terapii Integratywnej. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, warsztaty psychoedukacyjne i
treningi umiejętności psychologicznych. Od 10 lat zgłębia tajniki wiedzy herbacianej. Opracował autorski program łączenia praktyki picia herbaty metodą Gongfu cha z aspektami zdrowia psychicznego. Od wielu lat praktykuje medytację i uważność w życiu codziennym.

Szczegóły

Początek:
19 maja
Koniec:
21 maja
Koszt:
650zł
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1752152898514852

Organizator

Łyk Ciszy
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Carski Trakt
Sulin 4
Wizna, Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Powrót na górę