Znajdziecie tutaj wydarzenia herbaciane z całej Polski, nie tylko organizowane przez Piewców Teiny. By skontaktować się z organizatorem w razie potrzeby proszę sprawdzić kto przy danym wydarzeniu podany jest w tym polu. Dobrej zabawy!

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Warsztaty: zielone herbaty

20 maja 2023 | 09:00 - 14:00

299zł

Wydaje Ci się, że herbata zielona ma przed Tobą jeszcze jakieś tajemnice? Chcesz poznać jej szeroki świat i dowiedzieć się, który region i sposób parzenia są dla Ciebie? To spotkanie jest dla Ciebie.

Masz okazję dowiedzieć się więcej o tym czym jest zielona herbata i jakie są jej rodzaje. Gdzie i jak się ją produkuje, jaka jest jej historia. Poznasz akcesoria służące do parzenia zielonej herbaty i sposoby jej przygotowania. Zainspirujesz się by móc wyjść poza zwykłe parzenie. Spróbujesz kilkunastu najważniejszych zielonych herbat i poznasz kilkadziesiąt z całego świata. Spróbujesz herbaty parzonej w „stylu dziadka” i samodzielnie wykonasz swoją herbatę prażoną i spienisz herbatę mieloną. Zrozumiesz dlaczego cesarz nosił herbatę pod ubraniem, dlaczego Japończycy budują dach nad plantacją i skąd wziął się pomysł by herbatę mielić na proszek.

To drugie szkolenie z serii Podstawy Herbaty.

Warsztaty prowadzi: Rafał Przybylok

Rafał Przybylok – pasjonat herbaty i yerba mate, popularyzator kultury herbacianej oraz zwyczaju świadomego picia herbaty. Autor książek “Czajnikowy.pl – dobra herbata” i “Yerba mate w tydzień”. Publikuje teksty i prowadzi tematyczny program w portalu Czajnikowy.pl. Udziela się jako ekspert w mediach, jest ekspertem Pytania na Śniadanie, głosi prelekcje, prowadzi warsztaty tematyczne. Jest właścicielem herbaciarni w Zabrzu.

  • Termin: 20 maja 2023 r. (sobota), godz. 9:00 – 14:00,
  • miejsce: Czajnikowy.pl, ul. Tarnogórska 150 (Gliwice),
  • przewidywany czas trwania warsztatów: 5h (z przerwą),
  • maksymalna liczba uczestników: 6.

Details

Date:
20 maja 2023
Time:
09:00 - 14:00
Cost:
299zł
Event Category:
Event Tags:
Website:
https://www.czajnikowy.com.pl/sklep-czajnikowy/warsztaty-herbaty-yerba-mate/zielone-herbaty-20-maja-2023-900/

Organizer

Czajnikowy.pl
View Organizer Website

Venue

Czajnikowy.pl
Tarnogórska 150
Gliwice, Poland
+ Google Map
View Venue Website
Powrót na górę