Znajdziecie tutaj wydarzenia herbaciane z całej Polski, nie tylko organizowane przez Piewców Teiny. By skontaktować się z organizatorem w razie potrzeby proszę sprawdzić kto przy danym wydarzeniu podany jest w tym polu. Dobrej zabawy!

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Japońska sztuka – warsztaty ceremonii herbaty

23 stycznia | 08:00 - 17:00

200zł
Japońska sztuka – warsztaty ceremonii herbaty
prowadzi Stowarzyszenie Urasenke Sunshinkai
Przywitaj Rok Smoka czarką własnoręcznie przyrządzonej matcha
Warsztat japońskiej sztuki Drogi Herbaty
Oni wa soto – fuku wa uchi 鬼は外 福は内
Zło precz wyganiamy – szczęście zapraszamy!
Japońska ceremonia herbaty jest dobrze znana i ceniona w świecie. Warsztaty pokażą, że jest ona nie tylko ceremonią, rytuałem, ale przede wszystkim filozofią i sposobem na wzbogacenie życia codziennego. Uczy harmonii, szacunku, czystości i wyciszenia, porządkuje i pogłębia, jest życiem w pigułce. Sztuka herbaty przypomina jak czerpać przyjemność z przeżywania zmieniających się jak w kalejdoskopie, ledwo się zorientujemy, a już przechodzących jeden w drugi, okresów kalendarzowego roku. Tym razem spotkamy się, by wspólnie zaczarować rozpoczynający się Rok Smoka, by był nam szczęśliwy. Przy tej okazji w jak najbardziej herbaciany sposób (czyli mimochodem ) poznamy japońskie tradycje związane z tym szczególnym czasem, nauczymy się podstaw etykiety obowiązującej na spotkaniach herbacianych i przyrządzimy profesjonalną czarkę matcha.
Informacje techniczne, organizacyjne:
Dla ułatwienia warsztatowego przekazu, jeżeli to dla Państwa nie kłopot, herbaciane utensylia proszą o związanie długich włosów, niezakładanie długich naszyjników, pierścionków, bransoletek.
Chasen (bambusowa miotełka do spieniania herbaty matcha) – dobrze mieć swój. Jeżeli masz swój, to proszę przynieść ze sobą, a jeżeli nie masz, to można kupić na miejscu za ceną promocyjną (80 zł).
KIEDY: 3 lutego 2024 sobota, godz. 17:00 – 19:00
GDZIE: Sklep MakiMaki &Friends na ul. Zygmunta Krasińskiego 18 w Warszawie
ILOŚĆ MIEJSC: 10
CENA: 200zł za osobę (cena za warsztaty uwzględnia koszt materiałów)
Wpłaty prosimy kierować na konto 71 1140 1010 0000 5270 3600 1001 (mBank), w tytule przelewu prosimy wpisać „[imię i nazwisko uczestnika] 3 lutego”. Albo można wpłacić w sklepie MakiMaki &Friends.
Kontakt: ula.mach.bryson@gmail.com
Prowadzące:
Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Tankokai Sunshinkai
茶道裏千家淡交会ワルシャワ寸心協会
Słowo sunshin, które obraliśmy za nazwę, oznacza w dużym skrócie odrobinę serca, troszeczkę woli. Wystarczy nieduży wysiłek, by postawić krok na drodze, a droga może zaprowadzić daleko.
Zajmujemy się nauką i popularyzacją drogi herbaty w tradycji Urasenke.
Organizujemy warsztaty, prezentacje i pogadanki na temat chadō i tych obszarów japońskiej kultury, które wytworzyły drogę herbaty, przechowały przez wieki i nadal wpływają na nią – chadō to zjawisko żywe i inspirujące.
Celem stowarzyszenia jest popularyzowanie wiedzy o jednej z japońskich sztuk tradycyjnych – drogi herbaty (inaczej: chanoyu, ceremonia parzenia herbaty) oraz związanych z nią zjawiskach kulturowych, filozoficznych, artystycznych.
http://www.sunshinkai.org.pl/

Details

Date:
23 stycznia
Time:
08:00 - 17:00
Cost:
200zł
Event Category:
Event Tags:
Website:
https://www.facebook.com/events/7159497390740019/

Organizer

MakiMaki
View Organizer Website

Venue

MakiMaki
Zygmunta Krasińskiego 18
Warszawa, Poland
+ Google Map
Powrót na górę