Znajdziecie tutaj wydarzenia herbaciane z całej Polski, nie tylko organizowane przez Piewców Teiny. By skontaktować się z organizatorem w razie potrzeby proszę sprawdzić kto przy danym wydarzeniu podany jest w tym polu. Dobrej zabawy!

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Meet my tea: warsztat podstawowy

3 lutego | 11:30 - 13:30

100zł

Warsztat wprowadzi uczestników w złożony świat herbaty. Pełno w nim odmian, gatunków, rodzajów, ale i legend oraz informacji o metodach zaparzania.

Podczas spotkania opowiemy o prapoczątkach tradycji herbacianej w Chinach, o różnicach między herbatami zielonymi a herbatami oolong, wyjaśnimy dlaczego pu-erh nie powinien być nazywany herbatą czerwoną oraz czym dla Chińczyków są „nasze” herbaty czarne. W trakcie degustacji przedstawimy gatunki, które najlepiej smakują tuż po zbiorze, ale i odmiany, które – jak dobre wino – dojrzewają przez lata.

W ciągu dwóch godzin podzielimy się podstawową wiedzą herbacianą. Udział w spotkaniu uporządkuje informacje i stworzy teoretyczno-smakową przestrzeń do samodzielnych eksploracji.

Poziom trudności warsztatu: podstawowy. Odpowiemy na wszystkie pytania, zaparzymy pięć gatunków herbat – zieloną, białą, oolong, czarną, puerh.

Details

Date:
3 lutego
Time:
11:30 - 13:30
Cost:
100zł
Event Category:
Event Tags:
Website:
https://thetea.pl/produkt/meet-my-tea-warsztat-podstawowy/

Venue

TheTea
Piotrkowska 101
Łódź, Poland
View Venue Website

Organizer

TheTea.pl
Email
tea@thetea.pl
View Organizer Website
Powrót na górę