Znajdziecie tutaj wydarzenia herbaciane z całej Polski, nie tylko organizowane przez Piewców Teiny. By skontaktować się z organizatorem w razie potrzeby proszę sprawdzić kto przy danym wydarzeniu podany jest w tym polu. Dobrej zabawy!

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Warsztaty z herbaty w Suchym Lesie

28 października 2023 | 14:00 - 16:00

150zł
Profesjonalna acz podstawowa wiedza o herbacie, mająca źródło w nomenklaturze chińskiej, zakłada sześć głównych rodzajów herbat klasyfikowanych ze względu na sposób produkcji: herbata zielona, biała, żółta, oolong, czarna i fermentowana (pu erh).
Pijemy herbatę codziennie nie rozważając czym się różnią poszczególne rodzaje, jaki mają wpływ na nas i czy zawsze przygotowany napar będzie dla nas zdrowy. Kupując herbatę kierujemy się często preferowanym smakiem, marką lub opakowaniem. Warto jednak dowiedzieć się co kryje się w opakowaniu, czym różnią się herbaty, jak świadomie dobierać herbatę do właściwej sytuacji. Zrozumieć siłę naparu i jej wpływ na nasze samopoczucie.
Jeśli nurtują Cię pytania takie jak: czy herbata jest zdrowa? Czy ma kofeinę? Czy podnosi ciśnienie? Czy herbata nawadnia czy odwania? Czy można ją wielokrotnie podgrzewać? Czy można ją bezpiecznie pić z cytryną? Dwukrotnie parzyć lub rozcieńczać? Który rodzaj najbardziej pobudza, a który uspokaja? Który ogrzewa, a który wychładza? Te warsztaty są dla Ciebie!
Program:
Na warsztatach poznamy bliżej rodzaje herbat, sposoby ich produkcji oraz różnorodne możliwości ich parzenia. Dowiemy się, jak świadomie wybierać dla siebie herbaty do codziennego picia oraz na specjalne okazje. Porozmawiamy o jej prozdrowotnych właściwościach. Powiemy sobie także, jak wszechstronnie wykorzystywać herbaty, aby być w duchu zero waste. Na warsztatach będziemy dużo zaparzać, wąchać, pić, smakować, wsłuchiwać się w herbatę i zachwycać nią odkrywając jej bogactwo i piękno.
Osoba prowadząca: Jolanta Jona
Na Drodze Herbaty jest już od dziesięciu lat. Z miłości do herbaty założyła blog Herbaciany Notes, gdzie opowieści o herbacie splatają się z fascynującymi ludźmi, którzy szczęśliwie stają na jej drodze. Z afektu do herbaty i potrzeby społecznego działania przyłączyła się do zespołu organizującego Poznański Festiwal Herbaty Zaparzaj! oraz zapoczątkowała powstanie Warszawskiego Kolektywu Herbacianego. Zainicjowała sformalizowanie Stowarzyszenia Herbaty Zaparzaj!, którego jest wiceprezeską. Jest aktywną animatorką spotkań promujących różnorodną kulturę picia herbaty, prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące tematyki herbacianej. Kocha wszystkie kolory herbaty, Japonię, literaturę, jazdę na rowerze, spokój leśnych przestrzeni oraz koty.
DATA: 28.10.2023
GODZINA: 14:00
CZAS TRWANIA: OK. 2H
LOKALIZACJA: Studio Cokitchen Suchy Las k/ Poznania
WIELKOŚĆ GRUPY: 8-12
CENA: 150 PLN
Warsztaty odbędą się przy minimalnej ilości 8 uczestników. Obowiązują wcześniejsze zapisy i wpłata.
Szczegóły i zapisy: info@zdrowowskaz.pl

Details

Date:
28 października 2023
Time:
14:00 - 16:00
Cost:
150zł
Event Category:
Event Tags:
Website:
https://www.facebook.com/events/1851519091916357/

Organizer

Zdrowowskaz
View Organizer Website

Venue

Cokitchen
Bogusławskiego 8
Suchy Las, Poland
+ Google Map
Powrót na górę