Znajdziecie tutaj wydarzenia herbaciane z całej Polski, nie tylko organizowane przez Piewców Teiny. By skontaktować się z organizatorem w razie potrzeby proszę sprawdzić kto przy danym wydarzeniu podany jest w tym polu. Dobrej zabawy!

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty herbaciane „Herbaciana mandala”

14 stycznia | 15:00 - 18:00

105zł
Zapraszamy Państwa na warsztaty z elementami herbacianej uważności, integracji sensorycznej, storytellingu i arteterapią pt. „Herbaciana Mandala”. W trakcie warsztatów możecie poznać sposoby starannego przyrządzania herbaty oraz zbliżyć się do swoich emocji i przeżyć wewnętrznych poprzez wykorzystanie zmysłu słuchu, węchu i smaku. Działania warsztatowe uzupełnione zostaną opowieściami o podróżach w Himalaje i spotkaniach z ludźmi na szlaku. Podczas uważnej, moderowanej degustacji najwyższej jakości herbat z Nepalu, każdy będzie mógł zwizualizować swoje sensoryczne wrażenia na kołowym wykresie smaków i zapachów, a następnie na jego podstawie wyrazić swoje myśli i emocje poprzez ekspresję artystyczną, tworząc osobistą czarkę lub tacę/podstawek inspirowaną mandalą (w drugiej części warsztatów, prowadzonej przez instruktora pracowni). Uczestnicy spotkania będą mogli doświadczyć uspokojenia, odprężenia oraz bliskiego kontaktu z samym sobą – swoimi myślami i emocjami, którymi będą też mogli się zaopiekować przy wsparciu prowadzących.
W programie warsztatów:
• opowieści o osobistej „drodze herbaty”;
• prezentacja akcesoriów herbacianych;
• wspólne sporządzenie naparów i degustacja;
• wzajemne dzielenie się wrażeniami zmysłowymi i próba ich nazwania z pomocą diagramu smaków i zapachów;
• stworzenie własnej czarki lub tacy jako wizualizacja własnych wrażeń, wspomnień, wyobrażeń, skojarzeń oraz emocji; próba analizy powstałej pracy ceramicznej.
*istnieje możliwość zakupu himalajskich herbat przez uczestników po spotkaniu, po wcześniejszym ustaleniu z prowadzącym
Realizatorki:
Agata Ożarowska – biolożka ze szczególnym zamiłowaniem do ornitologii, fotografka oraz fototerapeutka, etnolożka i asystentka zdrowienia. Jej działalność zawodowa jest synergią wykształcenia, pasji i doświadczenia, tak więc kierunki, w stronę których podąża to: fotografia, podróże, przyroda i herbata. Prowadzi warsztaty, prelekcje, swoje prace fotograficzne prezentuje na wystawach indywidualnych, zbiorowych oraz w publikacjach książkowych i muzycznych (www.agataozarowska.com). Od wielu lat związana jest ze świadomą edukacją przyrodniczą. Z miłości do przyrody i z poczucia obowiązku, by uwrażliwiać innych na otaczające nas „życie”, prowadzi zajęcia pod nazwą „Dzika Szkoła w Centrum Poznania” w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia „Klub Herbaty Zaparzaj” (zaparzaj.pl) i współorganizatorką wielu inicjatyw związanych z kulturą herbaty m.in. w ramach własnego projektu wspierania lokalnych producentów herbaty w Nepalu pod szyldem www.onecupoftea.pl. Uważną obserwację świata, świadome bycie w danym miejscu i czasie, spotkania z ludźmi, swoje osobiste doświadczenia, wiedzę i umiejętności z zakresu dendrologii, ornitologii, kultury herbaty oraz fotografii wykorzystuje w rozwijaniu działalności terapeutycznej, tj. lasoterapii z kąpielami leśnymi, ornitologii terapeutycznej, fototerapii i muzykoterapii z zastosowaniem mis dźwiękowych oraz sonory (www.sonora.eu). Z pasji do podróży, gór, fotografii oraz ptaków pilotuje wyprawy dla dla Klubu Podróży „Horyzonty”, podczas których chętnie dzieli się innymi swoimi pasjami i umiejętnościami.
Anna Wróblewska – po chorobie nowotworowej postanowiła zmienić swoje życie. W 2016 pojechałam na kurs garncarstwa pod Lublin do Piotra Skiby, w wyniku czego…zakupiła swoje pierwsze koło garncarskie. W 2018 otworzyła Na Garnuszku garncarnie i kawiarnię w jednym.. przestrzeń warsztatu własnoręcznie wyposażyła, wystroiła i zaaranżowała. Dodatkowo w prowadzonej przez siebie kawiarni, serwuje własnoręcznie przygotowane pyszne ciasta, często przyrządzane wg swojego pomysłu.
Data warsztatów: 14.01.2024
Godziny trwania: 15:00-18:00
Miejsce warsztatów: Na Garnuszku, ul. Mierosławskiego 7, Śmigiel
Inwestycja: 105 zł
Forma zapisu:
zgłoszenie mailowe na adres: manufakturadobrostanu@gmail.com
– by zgłoszenie było uznane za właściwe/ważne:
w terminie trzech dni od zgłoszenia należy dokonać wpłaty na konto: 44 1020 4027 0000 1702 1906 8040
Po dokonaniu płatności uczestnik zostanie wpisany na listę i zostanie mailowo poinformowany o tym fakcie.
Liczba miejsc: ograniczona

Szczegóły

Data:
14 stycznia
Godzina:
15:00 - 18:00
Koszt:
105zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/3564364967212750/

Organizator

One Cup of Tea
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Inne
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Powrót na górę