Być może zainteresowały Cię herbaty sypane ze względu na zero waste? A może przekonał Cię do tego pełen pasji herbaciarz? Jest duża szansa, że po prostu herbata sypana jest dla Ciebie smaczniejsza. Jakakolwiek ze ścieżek Ciebie tutaj przyprowadziła to ważne jest to, że zaczynasz swoją przygodę z dobrą herbatą, a ja mogę ułatwić Ci start!
Jak mawiał wieszcz:
Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę…
Baldur’s Gate
Spis treści
ToggleSkąd wziąć dobrą herbatę?
Przede wszystkim zamiast patrzeć na saszetki warto przenieść uwagę na herbaty sypane. Jeśli masz taką opcję to poszukaj sklepu specjalistycznego z herbatą w swojej okolicy. Na początku najwięcej frajdy sprawi wybranie się do takiego sklepu osobiście i zakup za poradą pracownika herbaciarni. Poszukaj czegoś na co masz ochotę, powąchaj herbatę przed zakupem, zobacz czy nie ma dodanych sztucznych aromatów.
Jeśli, mimo wszystko, wolisz zrobić zakupy przez internet lub nie ma takiego sklepu w Twojej okolicy to nie martw się! Jest wiele sklepów w sieci z dobrze opisanymi herbatami.
Listę polecanych przeze mnie sklepów znajdziesz we wcześniejszym wpisie.
Jakie akcesoria potrzebuję do parzenia sypanej herbaty?
Jeśli oglądałaś japońską lub chińską ceremonię herbacianą bądź interesowałaś się wcześniej kawą, to pocieszę Cię: wcale nie potrzebujesz aż tylu drogich akcesoriów, by zacząć przygodę z herbatą!
Minimum dedykowanego herbacianego sprzętu to:
Zakładam, że każdy z Was ma w domu przynajmniej jeden kubek, więc koszt zaopatrzenia się w sprzęt minimalny wynosi do 20 złotych.
Sprzęt optymalny na start to mały czajniczek, który powinien spełniać takie funkcje:
- mała pojemność (do 200 ml),
- możliwość łatwego oddzielenia fusów od naparu,
- dużo miejsca na fusy.
Miejsce na fusy w przypadku sitka i czajniczka daje możliwość lepszego zaparzenia wszystkich rodzajów herbat.
Mała pojemność pozwoli parzyć zarówno dla jednej, jak i wielu osób w stylu zachodnim bądź wschodnim.
Gdzie dowiem się więcej o herbacie?
Jesteś w dobry miejscu! Poniżej znajdziesz garść linków do wpisów, które mogą pomóc Ci na start:
- nie ma jednej drogi herbaty,
- czemu herbata jest gorzka,
- czemu herbata smakuje,
- o czarnej herbacie,
- o zielonej herbacie,
- jak nie poparzyć się gaiwanem,
- jeśli interesuje Cię matcha, to tutaj masz pakiet informacji startowych,
- jeśli chcesz poczytać o herbacie po angielsku może Ci się przydać słowniczek,
- co kupić herbaciarzowi… lub sobie!
Ponadto na Piewcach Teiny nowe wpisy pojawiają się regularnie. Najlepiej, by być na bieżąco, zapisz się na mój newsletter.
A gdy już zaparzysz herbatę w domu i poczytasz o niej co nieco, to zapewne będziesz chciał poszukać innych osób interesujących się tym co Ty! Herbaciarze to grupa bardzo otwarta na nowych pasjonatów, tutaj wypisuję część z istniejących aktualnie grup organizujących spotkania.
Mam nadzieję, że herbata zostanie w Twoim życiu na dłużej i znajdziesz wiele rodzajów liści, które Ci posmakują, a za jakiś czas spotkamy się przy czarce herbaty!